Bize info@melisita.com.tr adresinden 7 / 24 ulaşabilirsiniz.

Alışveriş Prosedürü

Elektronik alışveriş yapma adımları:


1. Öncelikle sitemize üye olmanız gerekmektedir.
-Üye olabilmek için "ÜYE OLUN" veya "Yeni Üyelik İçin Tıklayın" linklerini kullanabilirsiniz.


2. Satın almak istediğiniz ürünleri miktarını belirledikten sonra "Sepete Ekle" butonuna tıklayarak alışveriş sepetinize atabilirsiniz. Alışveriş sepetinin amacı, müşterinin ürünü seçer seçmez satın alma zorunluluğunu ortadan kaldırarak kolaylık sağlamaktır.


3. Alışveriş Sepetinizde ürünle ilgili fiyat ve diğer bilgileri görebilir, ürünlerin miktarlarını değiştirebilir, sepetinizden çıkarabilirsiniz. Ürün fiyatları ve tutar bilgilerine KDV dâhildir.


4. Alışveriş Sepetinizdeki ürünleri 4 farklı şekilde alabilirsiniz. Kredi kartı ile peşin ödeme , kredi kartı ile taksitli ödeme, havale/EFT ile ödeme ve kapıda ödeme. Ödeme şeklini seçtikten sonra seçtiğiniz ödeme şekline göre detay ekranı gelmektedir. İstenilen verileri girdikten sonra "Satın Al" butonuna tıklayın.


5. Eğer ödemeyi kredi kartı ile yapacaksanız; siparişi onayladığınız anda, bilgiler internet üzerinden özel bir geçiş yoluyla ödemeyi yapan veya ödemeyi teslim alan bankaların bu işlemi onayladıkları veya reddettikleri network işleme mekanizmasına (SSL) ulaşır. Kredi kartı bilgileriniz geçerli ise siparişiniz kabul edilir. Satın Aldığınız ürünlerin ücreti banka yoluyla bize ulaşır. Sipariş olumlu bir şekilde tamamlandığı taktirde, müşteriye siparişiyle ilgili bilgilerin yer aldığı bir e-mail gönderilir. Satın alınan ürün, anlaşmalı kargo şirketi aracılığı ile müşteriye ulaştırılır. Ürünler siparişi teslim alacak kişiye kimlik gösterilmesi karşılığında kargo firması tarafından teslim edilir.


6. Bu işlemler sonunda, sistem size otomatik olarak bir sipariş numarası verecektir ve sipariş izleme modülüne yönlendirecektir. Bu numara, daha sonra ödeme ve sipariş takip işlemlerinin gerçekleştirilmesi için mutlaka kaydedilmelidir.


7. Sipariş izleme modülü yardımıyla yaptığınız siparişlerin durumunu istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.


8. Sipariş edilen ürünler, siparişin ödeme onayının alınmasından sonra en geç 10 (on) iş günü içinde müşteriye ulaştırılacaktır.
Hava muhalefeti ve diğer mücbir sebeplerden ötürü kargo ile yaşanan gecikmelerden firmamız sorumlu değildir.
SİPARİŞ SÖZLEŞMESİ


SATIŞ SÖZLEŞMESİ


MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI
Ünvanı : Büyük Beden Tekstil ve Mağazacılık Ltd.
Telefon : 0312 476 44 22
E-mail : info@melisita.com.tr
VD:Ostim
VN:1930398635
1.2 -ALICI
Adı/soyadı/Ünvanı :
Adresi :
Telefon :
E-mail :


MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait https://www.melisita.com alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.


MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin Cinsi ve türü, Miktarı, Marka/Modeli, Rengi, Satış Bedeli yukarıda belirtildiği gibidir.
Ödeme Şekli :
Teslimat Adresi :
Teslim Edilecek Kişi :
Fatura Adresi :
Kargo Ücreti :


MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER
4.1- ALICI, SATICI 'ya ait http://www.melisita.com alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.
4.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.
4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.
4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.
4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI'ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
4.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI'ya ait kredi kartının ALICI'nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI'ya ödememesi halinde, ALICI'nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI'ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI'ya aittir.
4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
4.8- Yurtdışı ürün gönderilerinde,  oluşabilecek tüm vergi ve masraflar ALICI tarafından karşılanır.
4.9-SATICI’nın, yurtdışı ürün gönderimi ile ilgili oluşabilecek vergi,masraf ve gümrük işlemleri ile ilgili sorumluluğu bulunmamaktadır.
4.10-Yurtdışına satışı yapılan ürünlerin iadesi, gümrük mevzuatı gereği kabul edilmemektedir.
4.11- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin defolu veya hatalı olanlar, garanti şartları içinde gerekli tadilatın / bakımın yapılması için SATICI'ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.
4.12- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI'ya faks, posta veya e-posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.


MADDE 5- CAYMA HAKKI VE DEĞİŞİM KOŞULLARI
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7(yedi) gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 3 gün içinde ürün bedeli ALICI nın sitedeki hesabına para puan olarak yüklenir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli SATICI tarafından karşılanır.
ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7(yedi) gün içinde DEĞİŞİM hakkına sahiptir. DEĞİŞİM  hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI'ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur.


MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER
Niteliği itibarıyla iade edilemeyecek ürünler, tek kullanımlık ürünler, kopyalanabilir yazılım ve programlar, sarf malzemeleri, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen ürünler ve hizmet için cayma hakkı kullanılamaz.


MADDE 7- GENEL HÜKÜMLER
7.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.
7.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir


MADDE 8- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI'nın veya SATICI'nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.


SATICI
Büyük Beden Tekstil Ltd.Şti

ALICI

Tarih :

E-Ticaret Sistemleri